Hazır kauçuk hamuru

hazır-kauçuk-hamuru

hazır-kauçuk-hamuruÜretimde Çeşit Önemliyse Hazır Kauçuk Hamuru Kullanabilirsiniz

Kauçuk özel makinelerde işlenerek, adeta kumaş gibi metrelerce uzunluklarda üretilebilir. Üretimde ara mamul olarak hazır bekletilen ve ihtiyaçlar doğrultusunda rulolar veya toplar halinde kullanılan kauçuk maddeye, hazır kauçuk hamuru denilmektedir. Bu hamurun içindeki bilecenler değiştikçe ve sentetik ile doğal kauçuk ayrımı daha net ortaya konuldukça elde edilen ürünler de çeşitlilik gösterir. Sektörde sıklıkla kullanılan kısaltmalarla hangi kauçuk ve içindeki malzemelerin neler olduğu konusunda bilgi sahibi oluruz.

Kullanım Amacı

Hazır kauçuk hamuru, kullanım amacına uygun olarak özel formüllerle, farklı malzemelerin belli oranlarda karışımından oluşmaktadır. Buradan da anlaşılacağı gibi, sızdırmazlık elemanlarının üretiminde kullanılan NBR (Nitril) içeriği ile yırtılma, kopma gibi olumsuzluklara karşı dirençli CR (Neopren) içeriğinin birbiri ile benzerlik göstermesi doğal olarak beklenmez.

Hazır hamur üreticileri, bu gün gelinen noktada, müşterinin istekleri doğrultusunda, yapılacak üretim ile doğru orantılı olarak hamur üretmektedirler. Üretilen hamurlar, hem stok maliyetlerinin de dikkate alınması, hem de taşınabilir olması açısından belli metrelerde kesilerek kat kat üretilmektedir.

Geçmişte sıklıkla gördüğümüz lastik çizmelerin siyah rengi artık gerilerde kaldı. Kauçuk üreticileri müşterilerin istekleri doğrultusunda, doğada bulunan tüm renklerde kauçuk üretebilmektedir. Bunun bir yansıması olarak giyim ve aksesuarda kullanılan lateks ve kauçuk ürünlerde canlı, günün modası renklere ulaşabilmek mümkün. İnternet sitemiz aracılığı ile ya da diğer ulaşım yöntemleriyle bize ulaşan tüm üreticilere daima kaliteli hizmet vermeyi hedefliyoruz.

Kauçuk Hamuru üreticileri

kauçuk hamuru üreticileri (23)
[av_textblock size=” font_color=” color=”] kauçuk hamuru üreticileri (30) Emek Yoğun Sektörün Üreticileri Göz Ardı Edilmemeli, kauçuk hamuru üreticileri :

Dünyada büyük bir uygulama alanı bulan kauçuk, halk tarafından ilk olarak conta, sert hortumlar ve arabalarda kullanılan oto lastiklerinin yapıldığı bir malzeme olarak dikkati çekti.

Daha sonra, kauçuk pek çok ürünün hammaddesi olarak günlük hayatta daha çok karşımıza çıkmaya başladı.

Kauçuk ister hamur haline gelişinde, ister şekillenerek ürün halini alışı aşamasında, ham haldeki kauçuğun yüksek sıcaklık altında çalışan, yüksek teknoloji ürünü makinelerde şekillendirilmesi aşamasında, zararlı kimyasal maddelerin solunması sebebiyle ciddi sağlık sorunları olabilmektedir.

Gün geçtikçe büyüyen bir sektör olan kauçuk imalatı sektöründe faaliyet gösteren kauçuk hamuru üreticileri, sektörde yaşanan bu gelişmelerin, meslek erbabı yetişmesinde ciddi sıkıntılar oluşturacağını düşünmektedir.

kauçuk hamuru üreticileri (15)Herkes Üzerine Düşeni Yapmalı

Kauçuk imalatı ve işleme kolunda çalışan firmaların kullandığı, karıştırıcılar, haddehaneler, kesme makineleri, enjeksiyon kalıplar ve daha pek çok makine ilk alındığı günden sonra ancak bozulduğunda bakıma alınmakta, genel olarak sürekli çalıştırılmaktadır.

Bu kadar risk taşıyan bir sektörde yer alan firma sahipleri, yaşanılan gelişmelerden elbette mutlu değil. Ancak 12 farklı ilde toplam 124 işyeri olduğu düşünüldüğünde, bu işyerlerinin de katılımıyla oluşturulacak bir çalıştay sonrası, sektör çok daha iyi bir noktaya gelebilir.

Sektörde yaşanacak iyileştirme

Büyük bir özveri ile şartlar ne olursa olsun tezgahının başında duran, üretimi hiç aksatmayan kauçuk hamuru üreticileri, sektörde yaşanacak iyileştirme ile ülkeye önemli döviz girdisi sağlayacaklarına inanıyorlar. Bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Ciddi çalışmaları olduğunu da hatırlatmak gerekir.
[/av_textblock] [av_gallery ids=’99,100,101,102,103,104,105,106,107,108,109,110,111,112,113,114,115,116,117,118,119,120,121,122,123,124,125,126,127,128,129′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’square’ columns=’6′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’deactivate_avia_lazyload’]